• Základná škola s materskou školou P.V.Rovnianka Dolný Hričov

Streda 21. 2. 2024

Statistics

Školský rok 2023/2024

Milí žiaci, rodičia a priatelia školy,

na tejto stránke nájdete rozvrh hodín, aktuálne novinky zo života školy, oznamy a ďalšie užitočné informácie.

Novinky

• Na základe vážnych situácií, ktoré sa udiali na školách na Slovensku v nedávnom období, pristupujeme k zvýšeniu bezpečnosti našich žiakov a zamestnancov. Z uvedeného dôvodu platí zákaz vstupu do budovy školy, škôlky (počas dňa), ŠKD a školskej jedálne tu nezamestnaným osobám. Deti z ŠKD si rodičia môžu vyzdvihnúť na základe telefonického kontaktu s pani vychovávateľkami. V škôlke tak ako obvykle. Výdaj obedov v prvý deň choroby detí ešte upresníme v čo najkratšom čase. V prípade nevyhnutného kontaktu so zamestnancami školy sú na dverách umiestnené zvončeky.

• Milí naši rodičia,
    ešte stále vám zákon umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov našej škole. Robíme tak každý rok prostredníctvom Nadácie Spoločne pre región. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2% i tento rok. Potrebné tlačivá nájdete v ľavom menu v sekcii 2%, alebo si ich môžete priamo vyžiadať v základnej škole u triedneho učiteľa vášho dieťaťa alebo na tel. čísle 5572133. ĎAKUIJEME !

• 27. január bol Organizáciou spojených národov vyhlásený za Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu. V tento deň si pripomíname utrpenie obetí holokaustu počas druhej svetovej vojny. Pri tejto príležitosti sa žiaci 9. ročníka zúčastnili celoeurópskeho projektu Šafran. Do veľkého kvetináča vysadili cibuľky žltých krókusov, ktoré kvitnú práve v týchto dňoch. Žlté krókusy pripomínajú Dávidove hviezdy, ktoré museli Židia počas nacistickej nadvlády nosiť. K téme pripravili aj nástenku. Z nej čerpali informácie mladší žiaci, ktorí riešili úlohy pripravené našimi deviatakmi. Za túto peknú a poučnú aktivitu im ďakujeme. Fotky z akcie si môžete pozrieť vo fotoalbume.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Karneval 2024.

• S radosťou oznamujeme všetkým žiakom, že v piatok 2. februára 2024 sa v priestoroch telocvične našej školy uskutoční školský karneval. Nezabudnite si pripraviť karnevalové masky, najlepší budú odmenení. Prvú hodinu strávite prípravou v triedach so svojimi triednymi pani učiteľkami a potom sa presuniete do telocvične. Karneval spolu so súťažami, ktoré si pre vás pripravili naši deviataci, bude prebiehať do 11.30 hod. a po tomto čase sa presuniete na obed. Počas doobedia dostane každý žiak hot-dog, ktorý pre vás pripraví rada rodičov. Ďakujeme a už sa všetci veľmi tešíme. Spolu oslávime fašiangy v našej škole.

• Oznamujeme všetkým rodičom žiakov našej školy, že odovzdávanie výpisov známok za 1. polrok šk.roku 2023/2024 sa uskutoční v stredu 31.1. 2024. V tento deň končia žiaci 1. stupňa vyučovanie 4. hodinou a žiaci
    2. stupňa 5. vyučovacou hodinou.

Mgr. Ivan Brezovský, riaditeľ školy

• Oznamujeme všetkým žiakom,ktorí chodia na hasičský krúžok, že ďalšie stretnutie bude budúci štvrtok, 25.1.2024 o 17.00 hod.v telocvični ZŠ. Krúžok už bude bývať každý druhý štvrtok.Viac si povieme na stretnutí.

Novinky

• Základná škola s materskou školou P.V.Rovnianka Dolný Hričov