Navigácia

 • Záver šk. roka vo fotoalbume!

  Pozýva Vás do nášho školského fotoalbumu, kde si môžete pozrieť fotografie z posledných akcií tohto školského roka - výlety, exkurzie, MDD a iné...

 • Návratky na stravovanie - šk. rok 2024/2025

  Vážení rodičia,

  v týchto dňoch sa Vám dostávajú do rúk Zápisné lístky pre stravníka na šk. rok 2024/2025, ktoré je potrebné vypísať o odovzdať triednemu učiteľovi (v prípade, ak máte záujem, aby sa Vaše dieťa stravovalo v školskej jedálni).
  Zároveň je však potrebné (kôli dotácii na stravu), aby ste podali návratku na stravu i elektronicky, na vašej edupage stránke v časti Žiadosti, vyhlásenia do 30. 6. 2024.

 • 1. miesto v jazykovom projekte!

  Natália a Patrícia Ballayové zo 7. ročníka zvíťazili v celoslovenskom finále v tvorivom jazykovom projekte "Môj slovník z reality". Srdečne blahoželáme!

 • DEŇ detí

  Zajtra, 31.05.2024, sa v našej školičke uskutoční oslava Dňa detí. V tento deň nebude prebiehať školské vyučovanie. Žiaci prídu na 9,00 hod. Po slávnostnom otvorení sa zapoja do súťaží o zber pečiatok (tak ako aj po minulé roky), za ktoré si vo výmennom obchodíku vyberú pekné ceny. Každý žiak dostane dobošku a džúsik, počas celého dňa bude pripravený pitný režim. Ďakujeme rade rodičov za finančný príspevok na tento deň a žiakom 9. ročníka na čele s p.uč. Sládekovou za organizáciu a prípravu. Už sa veľmi tešíme !

 • Poznaj svoje mesto - 2. miesto našich žiakov!

  Barbora Janáková (9. roč.) a Benjamín Koryťák (8. A) obsadili vo vedomostnej súťaži "Poznaj svoje mesto 2024", ktorú organizuje Mesto Žilina, odbor školstva, mládeže a športu a Centrum voľného času v Žiline, krásne 2. miesto. Blahoželáme!

 • Oznam pre malých futbalistov

 • Celoškolské konzultácie

  Vážení rodičia,

  oznamujeme Vám, že vo štvrtok 9. 5. 2024 sa od 16.00 hod. - 17,30 hod. uskutočnia celoškolské konzultácie. Vaša účasť je nutná !

  Mgr. Ivan Brezovský, riaditeľ školy

 • Zápis do materskej školy na školský rok 2024/2025

 • Staviame my máje..!

  V utorok naši deviataci postavili na školskom dvore krásny máj. Fotky nájdete vo fotoalbume.

 • Školská kolekcia oblečenia

  Milí žiaci a rodičia, priatelia školy !

  Máme pre Vás skvelú správu !

  Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia, o podobe ktorej ste sami rozhodli! Ponuku nájdete práve teraz na tomto linku: 

  https://www.kraloveskoly.cz/zsdhricov/

  Objednávanie je už spustené a bude možné až do 16.5. Nasledujúci deň sa e-shop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť nový kúsok so školským logom!  

  (Môže sa stať, že ceny v e-shope sa zobrazia v CZK. V hornej lište e-shopu nastavíte EUR)

    

 • Úspech v jazykovej súťaži!

  Naša žiačka Emma Bónová zvíťazila v krajskom finále recitačnej súťaže v anglickom jazyku JAZKOVÝ KVET. Svojím prednesom vlastnej tvorby najviac zaujala odbornú porotu a postúpila do celoslovenského finále, ktoré sa uskutoční 14. júna v Nitre. Blahoželáme a držíme palce!

 • Kolekcia oblečenia so školským motívom

  Milí žiaci,
  radi by ste si obliekli napr. mikinu s logom našej školy ? Máme pre vás skvelú správu !
  Do školy prichádza nová školská kolekcia a ste to práve vy, kto rozhodne o jej podobe!  Hlasujte do 22.4. o tom, ktorý z trojice motívov sa Vám páči najviac. Víťazný motív potom použijeme na vytvorenie celej kolekcie, kde nájdete nielen mikiny ale aj tričká, čapice, batohy a ďalšie kúsky v rôznych farbách :-)

   

  Hlasovať môžete tu: https://schoolsunited.cz/hlasovani/CIVOWNPU

 • Úspech v diecéznom (krajskom) kole Biblickej olympiády!

  Družstvo našich ôsmakov v zložení Benjamín Koryťák, Jozef Aurel Králik a Filip Rašovec úspešne reprezentovali našu školu a dekanát Bytča v diecéznom kole Biblickej olympiády. V silnej konkurencii dvanástich tímov skončili na 2. mieste. Diplom im odovzdal otec biskup Tomáš Galis. Blahoželáme!

 • Zápis do 1. ročníka šk. roku 2024/2025

  Oznamujeme všetkým rodičom budúcich prváčikov, že zápis žiakov do 1. ročníka ZŠ s MŠ P. V. Rovnianka v Dolnom Hričove na školský rok 2024/2025 sa uskutoční dňa 6. apríla 2024 (sobota) od 9.00 hod. - 13.00 hod. v priestoroch budovy ročníkov 1. - 3.
  Na zápis si treba priniesť : rodný list budúceho prváka, občiansky preukaz zákonného zástupcu, vyplnený dotazník a sumu 5,29 € na pomôcky uvedené v sprievodnom liste. Dotazník i sprievodný list si môžete vyzdvihnúť v materských školách (Dolný Hričov a Hričovské Podhradie) alebo si ho môžete vytlačiť kliknutím na tieto linky :

  Dotazník : Dotaznik-k-zapisu-24_25.doc
  Sprievodný list : Sprievodny-list-k-zapisu-24_25.doc

  Mgr. Nadežda Piskoríková, tr.učiteľka

   

   

 • Úspech v okresnom kole Biblickej olympiády!

  Trojčlenný tím našich ôsmakov v zložení Benjamín Koryťák, Jozef Aurel Králik a Filip Rašovec nás úspešne reprezentovali v okresnom kole Biblickej olympiády, ktoré sa uskutočnilo 21. marca v Bytči. Všetky úlohy vyriešili bez zaváhania a skončili tak na 1. mieste. Blahoželáme!

 • Riaditeľské voľno

  Z dôvodu organizačného zabezpečenia Testovania T9 žiakov 9. ročníka udeľujem žiakom 4. - 8. ročníka riaditeľské voľno v stredu 20. 3. 2024. Riaditeľské voľno sa nevzťahuje na žiakov 1. - 3. ročníka.

  Mgr. Ivan Brezovský, riaditeľ školy

 • 14.3.2024 (štvrtok) Hasičský krúžok bude !

 • Nábor talentov

 • Hasičská schôdza

  Oznamujeme všetkým malým hasičom, že dnes, 29.2.2024, hasičský krúžok nebude.
  Pozývame Vas spolu s rodičmi na hasičskú členskú schôdzu, ktorá sa uskutocní v sobotu 2.3.2024 o 17.00 hod. v Kultúrnom dome v Dolnom Hričove. Tešíme sa na našich nových členov !

 • Veľký úspech na krajskom kole Olympiády v AJ !

  Na krajskom kole olympiády v anglickom jazyku, ktoré sa konalo 14.2.2024 v Čadci, naša
  žiačka Emma Bónová dosiahla skvelý úspech. V konkurencii viac ako 20 súťažiacich obsadila
  krásne 3. miesto. Od postupu do celoslovenského finále ju delilo iba 1,5 bodu! BLAHOŽELÁME !!!

   

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou P.V.Rovnianka Dolný Hričov
  Školská 248
  013 41 Dolný Hričov
 • Základná škola : 0904210332, 0415572133
  Materská škola : 0415572132
  Školská jedáleň : 0415572177

Fotogaléria