Navigácia

 • Naša škola opäť úspešná !

  Žiaci Barbora Janáková zo 7. ročníka a Benjamín Koryťák zo 6. triedy získali krásne 2. miesto v regionálnej vedomostnej súžťaži Žilina - moje mesto. Blahoželáme !

 • Koncoročné fotografovanie tried bude v piatok 24.6.2022 od 10.00 hod.

 • Výlet 7. ročníka

  Výlet 7 – TATRY

  Pricestovali sme zo Žiliny  rýchlikom,

  do penziónu sme šľapali rýchlym krokom.

  Zo Štrby do Starého Smokovca

  cesty  novou zubačkou nebolo ,,konca“.

  Túra na Hrebienok bola dlhá,

  neverili sme, že lanovku ťahá šnúra.

  Výhľady, vodopády, Rainerova chatka

  pre nás úplná pohodička.

  S časovou rezervou k vlaku

  privrzlo medzi dverami Katku.

  S láskou, vervou a horalkou

  šťastne sme zvládli TATRY s našou triednou Silvinkou.

  Ďakujeme

 • Zisťovanie záujmu o antigénové testovanie

  Vážení rodičia, v zmysle pokynov MŠ SR Vás žiadame o potvrdenie Vášho záujmu (okrem žiakov 9. ročníka) o antigénové testy pre žiakov na našej edupage stránke pre budúci školský rok. Testy bude potrebné vykonať v septembri pred začiatkom nástupu žiakov do školy a tiež v prípade výskytu ochorenia Covid 19. Sú distribuované zadarmo. Z dôvodu opravy zostavy prosíme o opätovné potvrdenie záujmu i u rodičov, ktorí už hlasovali včera (2.6.2022). Hlasovanie je platné od 3.6.2022 do 6.6.2022. Výsledky hlasovania budeme spracovávať v utorok 7.6.2022. Následne budeme ku koncu mesiaca testy distribuovať rodičom, ktorí potvrdili záujem. Rodičia, ktorí svoj záujem nepotvrdia, nebudú mať na testy nárok.  Ďakujeme za pochopenie.

 • Víťazstvo v celoslovenskom kole

  Nina Chládeková (9. A) zvíťazila v celoslovenskom finále jazykovo-výtvarnej súťaže Môj slovník z reality, v kategórii nemecký jazyk - slovenský jazyk. Blahoželáme!

 • REGIONÁLNE EXKURZIE

  Siedmaci absolvovali prehliadku mesta Žilina so zameraním na jeho hostóriu. Navštívili Burianovu vežu a Rosenfeldov palác, kde bola výstava s názvom História bábkového divadla. Exkurzia žiakov 9. ročníka bola zameraná na židovské pamiatky. Sprievodkyňa nás previedla mestom, navštívili sme ortodoxnú synagógu, neologickú synagógu a Pamätnú izbu Vrbu a Wetzlera - slovenských židov, ktorým sa podarilo utiecť z Osvienčimu a podať správu o hrôzach koncentračného tábora. Po dvoch rokoch sa nám opäť podarilo zrealizovať Stredoveký deň - šiestaci si najskôr pozreli prezentáciu o živote na hradoch, ktorú si pre nich pripravil pán Mihálik zo Združenia priateľov Hričovského hradu. Potom sa presunuli na hrad, kde odstraňovali náletovú vegetáciu, vyčistili ohnisko a priestor pri altánku, vyniesli 300 kg piesku a nanosili množstvo kameňov. Fotografie si pozrite vo fotoalbume.

 • ZBER PAPIERA

  Oznamujeme všetkým žiakom, rodičom i priateľom školy, že od 30.5.2022 - 2.6.2022 bude v našej škole prebiehať zber papiera. Kontajner je pristavený na ulici pred budovou ročníkov 1. - 4. Vždy v čase od 14.00 - 18.00 hod. bude pri kontajneri služba, ktorá bude papier preberať.  Zbierajú sa previazané odvážené časopisy, noviny, kancelárske papiere a knihy bez tvrdých obalov. Nezbierajú sa kartóny.

 • Deň detí

  Dňa 1. júna 2022 sa v našej škole uskutoční oslava Dňa detí, od 9.00 - 12. 00 hod.  Oslava bude prebiehať súťažnou formou, kde žiaci budú zbierať pečiatky na rôznych súťažných stanovištiach a tieto si potom vymenia za vecné ceny a darčeky vo výmennom obchodíku. Pripravené sú pre nich sladké balíčky a hot-dogy.

  Naše poďakovanie patrí rade rodičov, p. Michalovi Šutákovi a obci Dolný Hričov za sponzorskú pomoc pri materiálnom zabezpečení celého podujatia.

 • Exkurzia 8. ročník

  Žiaci 8. ročníka absolvovali v pondelok 23. 5. vzdelávaciu exkurziu, ktorá bola zameraná na upevnenie učiva z dejepisu, literatúry, techniky a geografie. Najskôr navštívili Mincovňu v Kremnici, absolvovali prehliadku bane Bartolomej a na záver ich čakala krásna zážitková prehliadka rodného domu Sládkovičovej Maríny. Fotografie si pozrite v našom fotoalbume. 

 • Riaditeľské voľno

  Z dôvodu organizačného zabezpečenia Testovania T5 žiakov 5. ročníka udeľujem žiakom 6. - 9. ročníka riaditeľské voľno v stredu 18. 5. 2022. Riaditeľské voľno sa nevzťahuje na žiakov 1. - 4. ročníka.

  Mgr. Ivan Brezovský, riaditeľ školy

 • Ďalší úspech v súťaži - máme 1. miesto !

  Opäť sa môžme popýšiť príjemnou správou ! Máme 1. miesto !
  Na rozdiel od iných súťaží, kde súťažia jednotlivci, je Biologická olympiáda ktg. F súťažou družstiev.
  V OKRESNOM  KOLE tejto súťaže ZVÍŤAZILO  naše družstvo v zložení : Ballayová Patrícia, Ballayová Natália, Černeková Natália, Kortišová Michaela,  Janičíková Emma, členkami súťažného družstva boli aj Marína Janáková a Simona Žoldáková.  Blahoželáme!

   

 • Celoškolské konzultácie pre rodičov

  Vážení rodičia,

  pozývame vás na celoškolské konzultácie, ktoré sa uskutočnia vo štvrtok 12.5.2022 od 16.00 hod. - 17.30 hod. Vaša účasť je nutná !  Žiadame vás o dodržanie konzultačných hodín z dôvodu konania pracovnej porady.

  Mgr. Ivan Brezovský, riaditeľ školy

 • V okresnom kole Biologickej olympiády máme 2. a 3. miesto !

  Naša škola opäť úspešná. Pod vedením pani zástupkyne Štolfovej  obstáli vo veľlkej konkurencii škôl žilinského okresu naši šiestaci - Benjamín Koryťák, ktorý sa umiestnil na 2. mieste a Jozef Aurel Králik - získal 3. miesto v okresnom kole Biologickej olympiády. Obom srdečne gratulujeme !

 • Máme úspešnú finalistku !

  Nina Chládekova, žiačka 9.A. triedy postúpila do finále celoslovenskej výtvarno - jazykovej súťaže Môj slovník z reality. Blahoželáme a držíme palce vo finále !

 • Zápis detí do materskej školy

  Vážení rodičia, všetky potrebné informácie ohľadom zápisu do materskej školy na šk. rok 2022/2023 nájdete tu :
  Oznam_o_zapise_2022-2023.docx

  Potrebné tlačivá nájdete v ľavom menu v sekcii Tlačivá. Webová stránka materskej školy má technickú poruchu a tlačivá z nej nie je dočasne možné sťahovať. Uvedenú závadu odstránime v čo najkratšom čase. Za pochopenie ďakujeme.

  Janka Hanusová, zástupkyňa riaditeľa pre MŠ

 • Máme úspešné recitátorky!

  7. apríla sa konalo okresné kolo recitačnej súťaže Šaliansky Maťko. Piatačka Simonka Žoldáková za výborný prednes povesti získala 2. miesto a siedmačku Janku Marčišovú odmenila odborná porota čestným uznaním. Dievčatám blahoželáme!

 • Noc s Andersenom

  NOC S ANDERSENOM je medzinárodné podujatie na podporu čítania - pozýva na čítanie rozprávok a kúzelných príbehov počas jednej čarovnej noci deti do knižníc, škôl, školských družín, klubov a iných miest na Slovensku, v Čechách, na Morave ale aj v celej Európe a v zámorí. Rozprávková noc pre deti je plná dobrodružstiev, kreativity a súťaží.

  Žiaci piateho ročníka sa rozhodli stráviť prvú aprílovú noc netradične – v škole „s Andersenom“. Počas tejto noci striedali literárne aktivity s aktivitami zábavnými, umeleckými i športovými.

  Keď prelúskali „literárne puzzle“, v ktorom odhalili 4 z Andersenových rozprávok (Malá morská víla, Divé labute, Dievčatko so zápalkami, Princezná na hrášku) vrhli sa na piatu (Cisárove nové šaty). Túto rozprávku prečítali a precítili „ako herci“ v rôznych náladách.

  Neskôr s nápovedami od spolužiakov odhaľovali rozprávkovú bytosť, na ktorú sa premenili. Tiež sa snažili vžiť do kože ilustrátora a k textu rozprávky pridať pekný obrázok.

  V závere z cestovinových písmenok vyskladali vety z textov  rozprávok. (Niekedy si to vyskúšajte J. Vôbec to nie je také jednoduché ako sa zdá.)

  Pre tých, ktorých nezmohla únava bola k dispozícii telocvičňa. Tá poslúžila na vybitie posledných zostatkov energie.

  Na dobrú noc sme žiakom prečítali niekoľko kapitol z knižky „VRZGOŠI“ (tú sme dostali ako dar od organizátorov tohto projektu). Deti sa možno aj trochu báli malých tvorov skrývajúcich sa pod posteľami, a tak nakoniec zaspali.

                                                                                                                                 Mgr. Kočnerová a Mgr. Masný

   

 • Úspech v krajskom kole!

  Siedmačka Barbora Janáková sa stala úspešnou riešiteľkou krajského kola Dejepisnej olympiády. Blahoželáme!

 • Zápis žiakov do 1. ročníka !

  Upozorňujeme rodičov žiakov, ktorí od septembra 2022 nastupujú na povinnú školskú dochádzku, že zápis žiakov do 1. ročníka ZŠ na školský  rok 2022/2023 sa uskutoční v sobotu 2. 4. 2022 od 9.00 - 14. 00 hod.v priestoroch ŠKD v budove ročníkov 1. - 4. nad školskou jedálňou. Zápisu sa zúčastňuje zákonný zástupca spolu s budúcim prváčikom. Je potrebné priniesť rodný list dieťaťa a sumu 20,- € na pomôcky, ktoré sú uvedené v prílohe. V prílohe nájdete i dotazník, ktorý treba k zápisu, môžete si ho vytlačiť a priniesť vyplnený alebo ho vyplníte priamo pri zápise.

 • MARCOVINY - návšteva divadla a čitateľský maratón

  V utorok 22. 3. navštívili žiaci 5. a 6. ročníka Bábkové divadlo v Žiline. Inscenácia Dejiny Európy priblížila deťom netradičným spracovaním dôležité momenty z histórie nášho kontinentu. Marec - mesiac knihy sme si pripomenuli aj čitateľským maratónom. Zúčastnilo sa ho 14 žiakov a víťazkou sa stala Ivana Ballayová zo 7. ročníka, ktorá čítala 1 hodinu a 24 minút. 

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou P.V.Rovnianka Dolný Hričov
  Školská 248
  013 41 Dolný Hričov
 • Základná škola : 0904210332, 0415572133
  Materská škola : 0415572132
  Školská jedáleň : 0415572177

Fotogaléria